Archive | Blog RSS feed for this section

Llogoraja, e bukur në verë, mahnitëse në dimër

Llogara Vlore Albania

Pak ditë më parë, mjedisi i Parkut Kombëtar të Llogorasë, u mbulua nga flokët e dëborës. Ishte dëbora e parë, që ra gjatë kësaj stine dimri në këtë zonë. Ndoshta edhe...

DËLLËNJË – NJË DITË NË FSHATIN E PESHKATARËVE

dellenje Vlore

ATY KU VJOSA, DETI, PYLLI DHE LAGUNA, PËRQAFOHEN NË HARMONI…  Nëse themi Vlora, për të gjithë ju ajo fillon përtej Urës së Vjosës, o më mirë, fillonte atje, sepse me...

11 Arsye pse të Investosh në Shqipëri

11 Arsye pse të Investosh në Shqipëri

Një vend ku marrin jetë reforma të shpejta, dhe që fokusohet në lehtësimin e të bërit biznes, një vendodhje strategjike, aksesi në tregun e lirë , taksat e ulëta...

Vlora Waterfront

Vlora Waterfront

Atelier Albania, invited by the Ministry of Urban Development and Tourism and the City of Vlora, is launching an international one-stage urban design competition, to design the...

Ne Llogora aty ku mali perqafon detin

National Park Llogora

PËR NJË PËRVOJË TË PËRHERSHME MAHNITJEJE, MES NATYRËS DHE NJERËZVE I jemi kthyer shpesh Vlorës për të shkëputur prej saj copëza historie, kulture, arkeologjie, deti e...

DHËRMIU – RIKTHIM NË PERLËN SHQIPTARE

Dhermi

Kam parë shumë plazhe të bukura të vendit tonë, por me Dhërmiun nuk do të krahasoja asnjë, ai është parajsa e plazheve tona. Atje është vendi ku malet, qielli, dielli...

VUNOI I LASHTË – ATJE KU PARAJSA GJEN PARAJSËN

Vuno Vlore

UDHËTIM NË VUNO, NË NJË PREJ FSHATRAVE BREGDETARË TË JUGUT NGA MË TË RRALLËT NË SHQIPËRI   Arjan Konomi E shkuara e lavdishme dhe e tashmja ku ndihet rreziku i braktisjes....

Shqiperia, nese e zbulon eshte nje SUPRIZE!

Ksamil Sarande Shqiperi

Nga Brunilda Licaj “Shqipëria nga pikëpamja turistike, përfaqëson rajonin më interesant të Evropës. Ky konstatim  nuk bazohet në shkëlqimin e pallateve apo luksin e...

Alket Islami kush Fluturon Dashuron

Foto Alket Islami

S’E MBAJA DOT PER VETE SHQIPERINE NGA AJRI Ai është njeriu që i dhuroi shqiptarëve një dimension të ri të Shqipërisë, duke paraqitur anën tjetër të saj, ashtu siç...

Apartamente per shitje ne Vlore

  Apartamente per shitje ne Vlore .Apartamentet  ndodhen tek Residenca Kalja e cila eshte e pozicionuar ne nje nga zonat me te bukura te Vlores ate te Kalas.Mbi rrugen nacionale...